ترالی مطب یا ترولی مطب از تجهیزات ضروری در انواع بیمارستان ها و مطب های پزشکی، زیبایی، مو و غیره می‌باشد. شاید بتوان گفت که ترالی ها یکی از مهم‌ترین ابزارآلات مربوط به انتقال دارو و تجهیزات پزشکی هستند که معمولا به چشم بیماران مطب و بیمارستان نمی‌آیند اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. برای مثال، ترالی اورژانس مطب یا ترالی احیا از آنچنان اهمیتی برخوردار است که برای آن دستورالعمل های کشوری در تمام دنیا وجود دارد.

ترالی مطب بسته به نوع مطب می‌تواند تنوع بسیار به خود بگیرد. مطب های تخصصی چون مطب های زیبایی، مطب های متخصصین مو، مطب پزشکان عمومی، مطب دندانپزشکی، مطب متخصصان طب فیزیکی و همچنین مطب های مربوط به فعالیت تزریقات همه نیازمند ترالی های مرتبط به خود می‌باشند. در واقع، شما می‌توان انواع ترالی زیبایی، ترالی مو و کاشت مو، ترولی اورژانس، ترالی دندانپزشکی و حتی ترالی نظافت را در همه ی این مطب ها مشاهده کنید و با کمی دقت تفاوت آن ها را نیز تشخیص دهید.

🏥 اگر با ادامه ی این مطلب همراه باشید، سعی می‌کنیم در ادامه به توصیف دقیق ترولی مطب Trolley، ویژگی‌ها، انواع و کاربرد آن بپردازیم. در غیر این صورت، لازم به ذکر است که می‌توانید انواع ترولی مطب را از شرکت تولیدی خاکباز صدرا، که بیش از ۴۰ سال است که در تولید انواع ترالی و تخت بیمارستانی فعالیت داشته است، تهیه نمایید.

🏥✅ برای راهنمایی جهت خرید و یا کسب اطلاع دقیق از قیمت انواع ترالی می‌توانید با این شماره تماس حاصل نمایید: 09123784275

ترالی مطب چیست؟

ترالی مطب یا ترولی به واحدی کمد شکل مجهز به کشوها و یا قفسه ها گفته می‌شود که به وسیله چرخ های متصل به آن قابلیت حمل و انتقال آسان داروها و تجهیزات پزشکی و درمانی مختلف را داشته باشند. شاید یکی از اولین باری که یک ترالی را دیده باشید هنگام تزریقات است که برای آن از ترالی پانسمان یا ترالی تزریقات استفاده می‌شود. احتمالا دیده باشید که پرستار یا مسئول تزریقات که در حال آماده کردن و پر کردن سرنگ می‌باشد وسایل خود را بر روی یک سینی فلزی که به یک کمد چرخدار متصل شده است می گذارد یا از آن برمی‌دارد.

خرید ترالی مطب

خرید ترالی مطب

اگر به دنبال خرید یک ترالی برای مطب خود می‌باشید، احتمالا نام خاکباز را خواهید شنید. شرکت تولیدی خاکباز از سال ۱۳۵۹ با مدیریت ابراهیم خاکباز فعالیت خود را در زمینه تجهیزات هتلینگ بیمارستانی آغاز کرده و تا به امروز با نام خاکباز صدرا آن راه قدیمی را ادامه داده است.

شرکت خاکباز صدرا با تولید انواع ترالی های مختلف اعم از ترالی اورژانس، ترالی دارو، ترالی پانسمان، ترالی دندانپزشکی، ترالی زیبایی و انواع تخت های بیمارستانی مانند، تخت های اتوماتیک و برقی، تخت های مخصوص سالمندان، تخت زنان و زایمان (تخت ژنیکولوژی)، تخت ریکاوری و تخت معاینه بیمار توانسته است به قطب تجهیزات هتلینگ بیمارستانی بدل شود.

برای خرید ترولی مطب کافی است با استفاده از شماره های درج شده در سایت خاکباز صدرا با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین، کارشناسان ما در خدمت شما خریداران عزیز هستند تا بنا بر نیاز شما، مثلا بسته به نوع مطب، برای ترالی مورد نیاز شما راهنمایی های لازم را خدمتتان ارائه دهند.

🏥✅ جهت راهنمایی خرید یا ثبت سفارش خرید ترالی مطب می‌توانید همین حالا با این شماره تماس حاصل نمایید: 02166977682

انواع ترالی مطب

همانطور که اشاره شد ترالی مطب انواع مختلفی دارد و این انواع بر حسب نوع مطب و کاربرد ترالی می تواند بسیار متنوع باشد و از ترولی اورژانس تا ترالی دندانپزشکی را شامل شود. با این حال سعی می‌کنیم در ادامه به برخی از پرکاربرد ترین تر ترالی ها چه بر اساس کاربرد و چه بر اساس جنس اشاره کنیم.

ترالی اورژانس مطب

خرید ترولی مطب

ترالی اورژانس مطب یا به طور خلاصه ترالی اورژانس یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین ترالی های هر مطب، کلینیک یا بیمارستانی می‌باشد. بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت، این ترالی ها باید حداقل شامل پنج کشو باشند و محتویات و داروهای آن نیز باید طبق یک اصول در درون این تجهیز چیده شده باشند. برای مثال، دارو های مخصوص احیای قلبی و ریوی که مهم‌ترین دارو ها جهت احیا می‌باشند باید در کشوی اول و دوم این ترالی گنجانده شوند.

بر همین اساس، به این ترولی ها ترولی احیا یا کد نیز گفته می‌شود. عمدتا این ترالی ها را با بهترین جنس یعنی ABS، که پلاستیکی پلیمری و فشرده می‌باشد می‌سازند. علت این کار این است که این ماده بسیار مقاوم بوده و در عین عال برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن های مکرر بسیار مناسب است. این ترالی ها خود می‌توانند بسیار متنوع باشند اما باید طبق اصول استاندارد ساخته شوند.

⚠️ توجه به این نکته ضروری است که دارو های ترالی اورژانس باید مدام بروز و ضدعفونی شوند و توسط مسئول مربوطه به هیچ وجه نباید پملب باشند.

ترالی مطب زیبایی

ترالی مطب زیبایی عمدتاً شامل چندین قفسه و در برخی موارد کشوهایی است که برای قرار دادن و نگهداری ابزارهای آرایشی و لوازم زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترالی‌ها معمولاً از جنس فلزی و یا پلاستیکی ساخته می‌شوند و قفسه‌های آنها به راحتی قابل حمل هستند. ترالی های زیبایی می‌توانند با روکش فایبرگلاس یا ABS نیز ساخته شوند که در این صورت کیفیت و البته قیمت این محصولات نیز افزایش خواهد یافت.

ترالی زیبایی به عنوان یک وسیله کارآمد و عملی برای نگهداری و حمل لوازم آرایشی و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کاربران حرفه‌ای و صاحبان سالن‌های زیبایی، این ترالی‌ها به عنوان یک ابزار اساسی برای سهولت در کار و بهره برداری از فضای محدود سالن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به عنوان ابزاری کارآمد در خانه، ترالی زیبایی به شما اجازه می‌دهد تا لوازم آرایشی و زیبایی خود را در یک مکان مرتب و منظم نگه دارید و به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

ترالی مطب ABS

قیمت ترولی مطب

آکریلونیتریل بوتادین استایرین (Acrylonitrile Butadiene Styrene) یا به اختصار ABS یک نوع پلیمر گرمانرم است که دارای مقاومت بالایی در برابر گرما و ضربه می‌باشد. این خصوصیات باعث شده است که این مدل پلاستیک تبدیل به جنسی محبوب برای ساختن انواع تجهیزات پزشکی از جمله ترالی ها باشند. اگرچه مراجعه به مطب ها کم تر از بیمارستان ها است اما خرید یک ترالی مطب ABS که می‌تواند با تعداد کشوها و قفسه های مختلف ساخته شده باشد به شما امکان استفاده ای عمری را از این محصول می‌دهد.

ترولی مطب فلزی

یکی از محبوب ترین و البته ارزان ترین ترالی ها ترالی های فلزی یا استیل هستند. بسته به نوع استیل بکار رفته در این ترالی ها ممکن است قیمت آن‌ها کم یا زیاد باشد اما معمولا ترولی مطب فلزی به علت برخورد با آب از استیل ضد لک یا استینلس استیل استفاده می‌شود که احتمال زنگ زدگی در آن نیز بسیار کم تر است. از این ترالی ها عمدتا برای حمل دارو و سنگین مانند کپسول های اکسیژن استفاده می‌شود که البته بیشتر شامل قفسه های متعدد می‌باشند تا اینکه از کشو در آن استفاده شود.

قیمت ترالی مطب

قیمت ترالی مطب

همانطور که توضیح داده شد ترالی ها انواع بسیار مختلفی دارند و بسته به این انواع، قیمت ترالی مطب می‌تواند تغییر کند. ترالی های بدون کشو طبیعتا ارزان قیمت تر بوده و ترالی های پنج کشو یا شش کشو ABS اورژانس از قیمت بسیار بالاتری برخوردار می‌باشند. همچنین نوسانات بازار نیز باعث شده است تا قیمت این محصولات در ثبات کم تری برخوردار باشد.

به همین جهت توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاع دقیق از قیمت انواع ترالی ها با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمایید. با خرید از شرکت تولیدی خاکباز صدرا، به علت عدم وجود دلالان و واسطه ها، می‌توانید از پایین ترین قیمت بازار برای ترالی مورد نیاز خود بهره مند شوید.

🏥✅ جهت استعلام قیمت ترالی مطب با این شماره تماس بگیرید: 09123784275